Najvýkonnejší notebook na svete je Alienware Area-51m

Area 51m je našim prvým notebookom Alienware, ktorý podporuje až 64 GB pamäte DDR4, čo vám zaručí dostatok pamäte RAM pre tie najnáročnejšie úlohy.

HRANIE NA ÚPLNE NOVEJ ÚROVNI

Alienware Area-51m je na odlišný od všetkých mobilných herných zariadení, ktoré boli kedy vytvorené. Vďaka nebývalému výkonu, kvalite spracovania, upgradovateľnosti procesora a GPU, pokročilému chladeniu a revolučnému dizajnu je teraz k dispozícii skutočný zážitok z herného stolového počítača vo forme prenosného počítača.

Desktopový výkon zabalený do notebooku

Notebook Area-51m ponúka špičkový výkon. Je to náš prvý notebook Alienware, ktorý obsahuje 8-jadrové (16-vláknové) procesory Intel® a poskytuje úplne novú úroveň výpočtového výkonu v porovnaní s ostatnými hernými notebookmi. Je navrhnutý s desktopovými procesormi. Tieto procesory majú povolený s maximálnym menovitým výkonom 125%, čo umožňuje overclocking na vysokej úrovni. Výsledkom je vyššia výkonnosť pri megataskingu, hier náročných na procesor, ako aj každodenné aplikácie.

Ponorte sa do živých hier vďaka NVIDIA ® GeForce grafike s plným prívodom paliva a až 30W priestorom na pretaktovanie a to všetko na pohlcujúcom 144Hz G-Sync 17 “displejom s rozlíšením Full HD. Užívatelia môžu pretaktovať nastavenia pomocou nového Alienware Command Center.

Area-51m je tiež našim prvým notebookom Alienware, ktorý podporuje až 64 GB pamäte DDR4, čo vám zaručí dostatok pamäte RAM pre tie najnáročnejšie úlohy.

Nevídaná upgradovateľnosť

Hráči nám jasne povedali, že v herných prenosných počítačoch potrebujú upgradovateľné CPU a GPU.

Area-51m bola navrhnutá s ohľadom na túto skutočnosť a konečne umožnila hráčom využívať výkon porovnateľný s najvyššou výkonnosťou stolných počítačov.

Procesor je možné vymeniť za akýkolvek kompatibilný štandardný procesor určený pre stolové počítače, zatiaľ čo inovácie GPU sa dajú vykonať pomocou náhradných grafických modulov alebo pomocou Alienware Graphics Amplifier.

 

POKROČILÉ ALIENWARE CRYO-TECH CHLADENIE

Naša chladiaca technológia Alienware Cryo-Tech v2.0 optimalizuje chladenie komponentov, čo maximalizuje celkový výkon a udržuje váš notebook chladný. Tu je bližší pohľad na naše inovatívne chladiace riešenie.

Dual-Intake, Dual-Exhaust: Konštrukcia Area-51m  s dvomi ventilátormi, ktoré ťahajú chladný vzduch zo spodnej a hornej strany, zatiaľ čo ho vyfukuje cez zadné a bočné ventilačné otvory pre optimálne chladenie komponenty. (Základné konfigurácie nemajú bočné výfuky.)

Vysokofrekvenčný ventilátor: Protipožiarny ventilátor s polymérmi z kvapalných kryštálov je vyrobený s 0,2 mm lopatkami, puzdrovými ložiskami a 3-fázovým ovládaním ventilátorov, čím vytvára menšie trenie a efektívnejšie cirkuluje vzduch. Ventilátory Area-51m zaberajú plochu 95x105mm s hrúbkou od 19 mm do 21,5 mm a môžu tlačiť cez 25 CFM v otvorenom prostredí – niečo, čo sa bežne vyskytuje iba v stolných počítačoch.

Tepelné rozvody: Dynamika tepelnej aktivity naprieč kritickými komponentmi, ako je GPU a procesor, je inteligentne vypúšťaná v rôznych vyhradených a zdieľaných 8mm a 6mm medených kompozitných tepelných potrubiach. Najvyššie koncové konfigurácie majú 8 teplovodných potrubí.

Medené moduly:Area-51m ponúka najlepšie povrchové teploty vo svojej triede, prevažne kvôli tepelnému modulu, vrátane štyroch 0,15 mm medených plechov. Teplo sa odťahuje od najdôležitejších komponentov, aby uprednostňovali výkonnosť systému a dlhú životnosť.

Tepelná kontrola: Cryo-Tech v2.0 zabezpečuje aby GPU bola povolená na 100% jej tepelnej konštrukcie. Taktiež sa stará o zabezpečenie vysokej výkonnosti hier náročných na CPU.

IKONICKÝ DIZAJN S MODERNÝM PREVEDENÍM

Alienware Area-51m zdvihne laťku inovatívneho inžinierstva. Nové vizuálne ID bolo inšpirované našimi skoršími návrhmi, ktoré vychádzajú z našich pôvodných koreňov. Nový futuristický dizajn Area-51m odráža rôznorodú, vyvíjajúcu sa povahu hráčov.

Tučné osvetlenie: Posledný vývoj osvetlenia AlienFX je vybavený výrazným krúžkom svetla v zadnej časti systému, ktorý zvýrazňuje výkonnosť systému pri zachovaní maximálnej prispôsobiteľnosti.

Tenký rámik: Area-51m ponúka drastické zníženie okrajov obrazovky vďaka úzkemu rámu s trojcestným závesom na kĺbe. Toto znižuje hmotnosť a udržuje silné spojenie so základňou.

Šesťhran: Nový tepelný vzor ponúka šesťhranné vetracie otvory pre vylepšené prúdenie vzduchu so 47% zlepšením oproti predchádzajúcim konštrukciam, čo umožňuje vyšší výkon pri zachovaní chladného systému.

Prémiové telo: jedinečný exoskeleton zo zliatiny horčíka umožňuje zvýšenú tuhosť a zároveň znižuje celkovú hmotnosť konštrukcie. To umožňuje viac miesta pre vysokovýkonné komponenty vo vnútri stroja.

Dvojfarebné možnosti: Hráči si môžu vybrať medzi novým, futuristickým vzhľadom v Lunárnej svetlej farbe alebo Temnej strane Mesiaca, tmavší a tradičnejší vzhľad.

POKROČILÉ SLEDOVANIE OČÍ

Ďalšia generácia sledovania očí Tobii poskytuje úplne novú formu ponorenia sa do hry. Menšie snímače s možnosťou budenia umožňujú funkcie a citlivosť na sledovanie pohybu hlavy, ID tváre, prítomnosť, jemný pohľad, hravé vykresľovanie a poloha očí.

Vylepšené interakcie: UI elementy zvýrazňujú očný kontakt aby ste sa mohli dostať hlbšie do hry. Postavy v hre vedia, keď sa na ne pozeráte a zodpovedajúcim spôsobom odpoviete.

Nové nástroje na sledovanie: Naučte sa, trénujte a vylepšujte pomocou nástrojov umožňujúcich sledovanie očí, ktoré sú určené na meranie vašej informovanosti o miniatúrnych mapách a pomáhajú dozvedieť sa, kedy venovať pozornosť hodinám.

Podpora softvéru: Zobrazte divákom kde sa pozeráte pri streamingu obľúbenej hry. Softvér Tobii Ghost podporuje všetky hlavné streamingové platformy a softvér.

Twitch-ready: Prepínajte medzi vizualizáciami, ako sú teplotné mapy, tieň a reflektor pomocou nášho rozšírenia. Už nemusíte presúvať myš pre zobrazenie divákov o tom, čo hovoríte, len sa pozrite na to.

FUNKCIE ZVÝŠENIA HRY

Klávesnica ako žiadna iná: pomocou modernizovanej klávesnice Alienware TactX ktorej technológia N-key rollover umožňuje viac ako 108 kľúčových príkazov pre maximálny počet akcií za minútu a 2,2 mm zdvih klávesy umožňuje rýchlu reakciu na akékoľvek stlačenie. Osvetlenie AlienFX per Key prináša prispôsobiteľné svetelné profily, zatiaľ čo programovateľné makro kľúče umožňujú vytvárať skratky pre hranie hier s podporou viac ako 150 herných titulov. Klávesnica TactX má taktiež oceľovú základnú konštrukciu, ktorá ponúka zlepšenú tuhosť a jednotnú spätnú väzbu pri písaní na všetky klávesy, aby ste získali vylepšený zážitok, ktorý zaručuje spoľahlivosť až na 10 miliónov úderov klávesov.

2,5Gb / s Ethernet: Area-51m je náš prvý systém, ktorý má pripojenie Ethernet s šírkou pásma 2,5 Gb / s, čo hráčom poskytuje 2,5 x množstvo bežných káblových ethernetových pripojení pre rýchle prenosy súborov.

Port typu Thunderbolt ™: Tento viacúčelový port je pripravený na použitie ako USB 3.1 port, ktorý ponúka 10Gbps prenosu dát, pripojenie Thunderbolt ™ s kapacitou 40Gbps alebo dokonca DisplayPort umožňujúce rôzne monitory podporujúce protokol DisplayPort.

Výnimočná životnosť batérie:  Až 90Wh batéria prináša možnosť hrať aj na cestách.

Počujte každý bojový krik: Vyskúšajte každý zvuk s najlepšími reproduktormi vo svojej triede pre prenosný počítač. Špičková podpora slúchadiel prináša vynikajúcu vernosť, zatiaľ čo Far Field Audio zlepšuje výkon mikrofónu.

Ďalšie informácie nájdete na www.alienware.com